
Minder mensen in de WW in Drenthe
AlgemeenDRENTHE - Het aantal mensen met een WW-uitkering in Drenthe is in mei gedaald met 2,2 procent. De personeelstekorten zijn echter nog lang niet opgelost, zo blijkt uit cijfers van het UWV.
Eind mei ontvingen 5.023 Drenten een WW-uitkering, wat neerkomt op 1,9 procent van de beroepsbevolking. De grootste daling deed zich voor bij uitzendbureaus, met name in de bouwsector en industrie, waar minder bouwarbeiders en hulpkrachten afhankelijk waren van een uitkering. Ook in sectoren als onderwijs, bouw en metaalindustrie werd een afname van het aantal WW-uitkeringen geregistreerd. Daarentegen nam het aantal uitkeringen juist toe in de chemische industrie en in vervoer en logistiek.
Hiermee zet de dalende trend zich voor het vierde opeenvolgende kwartaal voort, maar toch blijft de arbeidsmarkt in Drenthe krap. Wel is het voor werkgevers in de provincie iets makkelijker is om personeel te vinden dan elders in het land. Toch ervaren ook Drentse werkgevers grote moeite met het invullen van openstaande vacatures.
De grootste krapte doet zich voor in dienstverlenende beroepen, met name onder kelners, koks en barpersoneel. Ook binnen het openbaar bestuur, zoals bij juristen en ambtenaren burgerzaken, en in zorg & welzijn, waaronder artsen, verpleegkundigen en verzorgenden, is de druk groot. In agrarische beroepen is de spanning op de arbeidsmarkt het minst hoog.







