
Fietstocht naar botanisch juweel ‘t Hemrik
AlgemeenPATERSWOLDE - Natuurgebied ’t Hemrik is een van de waardevolste bezittingen van Stichting Het Groninger Landschap. Dit mini-openluchtmuseum is normaal gesproken gesloten voor publiek, maar op zaterdag 20 september organiseert de stichting een fietstocht naar dit botanische juweel.
Een unieke kans dus om dit elzenbroekbos, met bomen die schots en scheef in de natte ondergrond staan, te kunnen bezoeken. Natuurbeheerder Bert Dijkstra laat de deelnemers op de flank van de Hondsrug de plantenrijkdom zien met onder meer moeraskartelblad, paardenhaarzegge en geel schorpioenmos. Ook vindt men hier de moerassprinkhaan en veel andere heel bijzondere beestjes. Op de heen- en terugreis door polder Lappenvoort in het dal van de Drentsche Aa nemen de twee gidsen Bert en Paul de deelnemers al fietsend mee naar andere bijzondere plekken in de buurt van ’t Hemrik.
De 3,5 uur durende fietstocht is zo’n 17 kilometer lang en start om 9.00 uur bij De Moestuinen op Landgoed de Vennebroek in Paterswolde. Aangeraden wordt om laarzen mee te nemen, want het kan altijd nat zijn. Aanmelden kan via de website van Het Groninger Landschap.



