Jakob Klompien, kwartiermaker voor de Economische Agenda Nij Begun. (foto: provincie Groningen)
Jakob Klompien, kwartiermaker voor de Economische Agenda Nij Begun. (foto: provincie Groningen)

60 miljoen euro voor grote ambities in Groningen en Noord-Drenthe

Algemeen

GRONINGEN - Bedrijven in Groningen en Noord-Drenthe kunnen vanaf vandaag financiering aanvragen bij het Fonds Economische Agenda Startkapitaal. Met een omvang van 60 miljoen euro wil het fonds een belangrijk gat in de markt vullen voor veelbelovende maar risicovolle projecten.

Het fonds, onderdeel van de Economische Agenda van Nij Begun, is bedoeld voor innovatieve scale-ups en omvangrijke transitieprojecten en biedt financieringsmogelijkheden van 2,5 tot 25 miljoen euro. Ondernemers met grootschalige plannen lopen vaak vast in de financieringsfase. Voor banken is het risico vaak te groot en andere investeerders haken af omdat de kapitaalbehoefte te specifiek of te risicovol is. Het Fonds Economische Agenda Startkapitaal brengt daar verandering in door risicodragend kapitaal te verstrekken via achtergestelde leningen en aandelenparticipaties.

Potentie voor de toekomst
,,Wij financieren niet op basis van zekerheden uit het verleden, maar op basis van potentie voor de toekomst’’, aldus Jakob Klompien, kwartiermaker Economische Agenda van Nij Begun. ,,Door als fonds een belangrijk deel van het risico te dragen, trekken we andere investeerders over de streep. Zo werkt onze inleg als een vliegwiel om de totale financiering van de grond te krijgen.’’ Het fonds is niet vrijblijvend: elke investering moet direct bijdragen aan de strategische doelen en de vijf thema’s (duurzame energie, gezondheid, landbouw, industrie en vrijetijdseconomie) van de Economische Agenda. Een onafhankelijke investeringscommissie toetst de aanvragen. ,,Zo realiseren we projecten die het verdienvermogen versterken én werkgelegenheid creëren in de provincie Groningen en de Noord-Drentse gemeenten Noordenveld, Aa en Hunze of Tynaarlo.’’ Het fonds is bedoeld om op korte termijn impact te maken en richt zich daarom op plannen die direct van start kunnen.

Ondernemers met een kapitaalbehoefte vanaf 2,5 miljoen euro kunnen zich vanaf nu via www.fondsstartkapitaal.nl  aanmelden voor een intakegesprek.