André Brasse met zijn fototoestel in actie in de natuur.
André Brasse met zijn fototoestel in actie in de natuur. (Foto: Andre Brasse)

Fotografielezing Andre Brasse: ‘Als je goed kijkt, zie je meer’

Algemeen

ZUIDLAREN - Natuurfotograaf en fotoverhalenverteller André Brasse zal woensdag 8 april om 19.30 uur een lezing houden bij IVN Zuidlren in Mfc De Ludinge aan Ludinge 4 in Zuidlaren.

André Brasse vertelt over de wereld achter het beeld, waar aandacht en verwondering en fotografie samenkomen. De lezing gaat onder meer over kijken, fotograferen en de rijkdom van het buiten zijn. Over veldervaringen die men alleen opdoet wanneer men het landschap op eigen tempo verkent en over de momenten die zichtbaar worden als men écht kijkt.

André Brasse heeft een achtergrond in natuurfotografie, die teruggaat tot zijn jeugd. Hij gebruikt fotografie niet alleen voor mooie beelden, maar vooral om verhalen over natuur en landschappen te vertellen. Zijn foto’s worden gebruikt in publicaties zoals tijdschriften, gidsen, websites en educatief materiaal. Tijdens de lezing vertelt hij over de kunst van het kijken, over de rol van techniek zonder dat deze de creativiteit overheerst, en over de bijzondere momenten die men alleen ervaart wanneer men de tijd neemt voor het landschap. Vele getoonde foto’s zijn gemaakt in de nabije omgeving.

Daarnaast is Brasse werkzaam als Projectleider bij IVN Regio Noord en Coördinator Communicatie & Educatie Nationaal Park Drentsche Aa. 

Opgave (verplicht) en nadere informatie bij Rika Rijnberg. Informatie is ook te vinden op de website van IVN Zuidlaren www.ivn.nl/afdeling/zuidlaren.