Afbeelding
(Eigen foto)

Drentse gemeenten ondersteunen voedselplekken in buurten en dorpen

Algemeen

DRENTHE – Vier Drentse gemeenten doen mee om inwoners te helpen bij het realiseren van voedselplekken in hun eigen buurt. Met het nieuwe programma Voedsel Verbindt krijgen bewoners ondersteuning bij het ontwikkelen van voedselbosjes, pluktuinen, buurtmoestuinen en andere eetbare ontmoetingsplekken.

De gemeenten Midden-Drenthe, Tynaarlo, Aa en Hunze en Coevorden nemen deel aan het programma, dat wordt uitgevoerd door de Drentse Voedselbossen. 

Het initiatief speelt in op een groeiende behoefte onder inwoners om samen te werken aan een groenere, gezondere en socialere leefomgeving. Voedselplekken zijn plekken waar voedsel wordt verbouwd én waar mensen elkaar ontmoeten. Volgens de initiatiefnemers leveren dergelijke plekken een bijdrage aan biodiversiteit, klimaatadaptatie, gezondheid en sociale samenhang.

“Steeds meer inwoners hebben ideeën voor een voedselbosje, pluktuin of andere voedselplek in hun buurt,” zegt Femmeke Huigens van de Drentse Voedselbossen. “Mensen willen graag iets betekenen voor hun omgeving, maar weten vaak niet waar ze moeten beginnen. Met dit programma helpen we hen van idee naar uitvoering.”

Jaarprogramma
Bewonersinitiatieven die deelnemen aan het programma krijgen begeleiding van deskundigen en volgen een praktijkgericht jaarprogramma. Daarbij komen onderwerpen aan bod als Bewonersinitiatieven die deelnemen aan het programma krijgen begeleiding van deskundigen en volgen een praktijkgericht jaarprogramma. Daarbij komen onderwerpen aan bod als

  • bomen en struiken kiezen;
  • aanleg en onderhoud;
  • samenwerken met vrijwilligers;
  • financiering;
  • inrichting van de plek.
  • Daarnaast worden excursies georganiseerd naar bestaande voedselplekken en kunnen initiatiefnemers gebruikmaken van een netwerk van experts en ervaren vrijwilligers.

    Unieke samenwerking
    Volgens de Drentse Voedselbossen is de samenwerking tussen de vier gemeenten bijzonder. “Door kennis, ervaring en ondersteuning regionaal te organiseren ontstaat een groeiend netwerk van voedselverbindingsplekken door heel Drenthe. De ambitie is om de komende jaren in iedere deelnemende gemeente meerdere openbare voedselplekken te realiseren die worden gedragen door bewoners, scholen, maatschappelijke organisaties en vrijwilligers.”

    Informatieavonden
    Voor inwoners die meer willen weten worden eind juni drie informatieavonden georganiseerd:

    • 22 juni – Eelde
    • 23 juni – Beilen
    • 29 juni – Bovensmilde

    Alle bijeenkomsten vinden plaats van 19.30 tot 21.30 uur.

    Meer informatie en aanmelden:
    https://drentsevoedselbossen.nl/activiteit/project-plukpark-beilen-2/

    Afbeelding
    Afbeelding