Provincie trekt 3 miljoen uit om verpaupering tegen te gaan
AlgemeenDRENTHE - De provincie Drenthe trekt de komende drie jaar 3,1 miljoen euro uit voor de aanpak van verpauperde situaties.
Het provinciale budget wordt toegekend aan projecten via twee subsidieregelingen die vallen onder het zogenaamde Herstructuringsfonds. Met de regelingen wil de provincie bijdragen aan de leefbaarheid van de Drentse steden en dorpen ‘door vastgoed- en gebiedsontwikkelingen een zetje te geven’.
De eerste subsidieregeling draagt de naam Herstructurering Ruimtelijke Kwaliteit. Het gaat om een voortzetting van een regeling met dezelfde naam die sinds 2017 bestaat. Het nieuwe budget tot en met 2023 bedraagt 2 miljoen euro. Alle Drentse steden en dorpen kunnen subsidieaanvragen voor dit fonds indienen. Voorwaarde is dat het gaat om projecten waarbij verpauperde situaties worden aangepakt. De provincie verwacht dat met de 2 miljoen ongeveer 15 projecten ondersteund kunnen worden.
De overige 1,1 miljoen euro is speciaal bedoeld voor de kernen Coevorden, Roden en Beilen, waar de situatie volgens de provincie extra aandacht verdient. Naast het aanpakken van verpauperde situaties kan het geld ook worden ingezet voor ‘versterking van de ruimtelijk-economische structuur door middel van transformatie en herontwikkeling’.
Gedeputeerde Henk Brink: ,,Wij hopen dat we met deze regelingen een stap verder komen met projecten die anders niet van de grond komen en die een belangrijke bijdrage leveren aan het vergroten van de ruimtelijke kwaliteit en leefbaarheid.”
Provinciale Staten moeten nog toestemming geven voor de nieuwe regelingen. Algemeen wordt verwacht dat groen licht wordt gegeven. De regelingen kunnen vervolgens per 1 januari van kracht worden.


