Meer Bewegen voor Ouderen in Tynaarlo weer van start

Algemeen

ZUIDLAREN - De vereniging Meer Bewegen voor Ouderen gaat eind deze maand weer van start met haar activiteiten.

Bewegen bevordert ieders mobiliteit en gezondheid. Dat geldt zeker voor mensen van 55 jaar en ouder. Regelmatige lichaamsbeweging draagt op allerlei manieren bij aan de gezondheid: hart en bloedvaten blijven beter in conditie, beweging verlaagt de bloeddruk en het cholesterolgehalte en er is minder kans op overgewicht. Zelfs de geestelijke gezondheid vaart er wel bij doordat spanningen worden weggenomen en groepsgesprekken vaak afleiding bieden.

Met bewegen in groepsverband werkt men met regelmaat en spelenderwijs aan lichaam en geest en onderhoudt men tegelijkertijd de (soms nieuwe) sociale contacten. Sinds 1990, dus al ruim 30 jaar, bestaat hiervoor in Zuidlaren de vereniging Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO). Leden kunnen er onder leiding van deskundige docenten beweeglessen volgen die worden afgestemd op ieders mogelijkheden. Elk lid heeft stemrecht in de algemene ledenvergadering en daarmee invloed op het beleid.

Eind deze maand begint bij MBvO het seizoen 2021-2022, waarin 34 wekelijkse lessen worden aangeboden. MBvO is op meerdere locaties actief: op dinsdag van 9.00 tot 10.00 uur in De Ludinge in Zuidlaren, op dinsdag van 10.30 tot 11.30 uur in De Zaandorre in Zuidlaarderveen en op donderdag van 9.45 tot 10.45 uur in De Bark in Zuidlaren. Deze activiteiten starten op dinsdag 31 augustus. Verder worden vanaf 30 augustus weer beweeglessen aangeboden aan de bewoners van Nieuw Laarhof en Everswolde. Belangstellenden zijn altijd van harte welkom om geheel vrijblijvend twee lessen bij te wonen.

Voor meer informatie over de activiteiten van Meer Bewegen voor Ouderen kan men contact opnemen met de heer Hoving, voorzitter van MBvO: 0598-491365.