De Fairtrade Week wordt geopend met het ophangen van de SDG-vlag.
De Fairtrade Week wordt geopend met het ophangen van de SDG-vlag.

Fairtrade Week in volle gang bij Wereldwinkel Zuidlaren

Algemeen

ZUIDLAREN - De Wereldwinkel in Zuidlaren heeft afgelopen zaterdag op feestelijke wijze de Fairtrade Week geopend door bij de winkel aan de Middenstraat een vlag op te hangen met daarop alle symbolen van de Sustainable Development Goals (SDG’s): de duurzame ontwikkelingsdoelen. 

De SDG’s zijn zes jaar geleden ontwikkeld door de Verenigde Naties met als doel: duurzaamheid en een betere verdeling tussen arm en rijk op diverse gebieden, zoals schoon drinkwater, goede voeding, betere gezondheidszorg, goed onderwijs en gendergelijkheid. Op de vlag zijn de in totaal zeventien doelen helder in kaart gebracht. De Wereldwinkel staat hier volledig achter.

In het kader van de Fair Trade Week heeft de Wereldwinkel in Zuidlaren de hele week kortingsacties op producten waarmee wereldwijd mensen met eerlijke handel een goed bestaan kunnen opbouwen. Van oudsher zijn koffie, thee, rijst en rietsuiker artikelen waarmee de Wereldwinkel bekend is geworden. Deze producten zijn deze week verkrijgbaar met een korting van 15 procent. Ook kunstnijverheid heeft bij de Wereldwinkel een belangrijke plaats ingenomen. Deze week is er 20 procent korting op sjaals, handschoenen, waxinelichthouders en kaarsen.

Verder heeft de Wereldwinkel deze week een kassabonactie. Aanstaande zaterdag (6 november) ligt er een leuke prijs klaar voor de winnaar. De trekking is die dag om 17.00 uur. Dan wordt de Fair Trade Week tevens op feestelijke wijze afgesloten met een kopje koffie of thee of een glas wijn of sap met iets lekkers erbij.

De medewerkers van Wereldwinkel Zuidlaren nodigen iedereen van harte uit om de winkel deze week te bezoeken en hopen op een goede opkomst tijdens de Fairtrade Week.