Afbeelding

Provincie Drenthe steekt geld in digitalisering MKB

Algemeen

REGIO - Het midden- en kleinbedrijf in Drenthe kan financiële steun krijgen van de provincie voor de digitalisering van bedrijfsprocessen. De provincie trekt 600.000 euro uit voor een subsidieregeling.

De regeling draagt de naam Digitaliseringsvoucher Drenthe. Dit is een aanvulling op de bestaande MKB Voucher Drenthe waarmee advies kan worden ingewonnen. ,,We zagen dat er naast de inhuur van kennis meer nodig is om het Drentse mkb te helpen met digitaliseren, namelijk op het gebied van aanschaf en implementatie. De Digitaliseringsvoucher Drenthe is laagdrempelig en helpt het mkb bij het behouden en vergroten van hun omzet of winst door digitalisering, het verbeteren van hun digitale bereik en/of het verbeteren van hun digitale veiligheid”, aldus gedeputeerde Henk Brink.

De Digitaliseringsvoucher Drenthe is er voor de aanschaf van nieuwe producten, processen en diensten voor digitalisering en ter ondersteuning van nieuwe verdienmodellen. Ook kan de subsidie worden ingezet voor het verbeteren van bestaande producten, diensten of processen door toepassing van digitalisering. Voorbeelden zijn het digitaliseren van voorraadmanagement, een online boekingssysteem, een digitale veiligheidsscan en het ontwikkelen van apps en software. 

De subsidie is maximaal 3000 euro hoog en nooit meer dan 50 procent van de kosten. De aanvraag moet minimaal voor een bedrag van 1500 euro zijn. Naar verwachting kunnen zo’n 225 tot 250 ondernemingen ondersteund worden. De Digitaliseringsvoucher Drenthe moet het midden- en kleinbedrijf in Drenthe toekomstbestendig maken.

Bij een positief besluit door Provinciale Staten op 13 april, kunnen ondernemers vanaf 10 mei de Digitaliseringsvoucher Drenthe aanvragen bij het Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN).