De Magnuskerk in Anloo.
De Magnuskerk in Anloo.

Monumentenwacht Drenthe luidt 50-jarig jubileum spectaculair in

Algemeen

DRENTHE - Het is dit jaar 50 jaar geleden dat de Monumentenwacht is gestart met het inspecteren, adviseren en herstellen van het Nederlands erfgoed. 

Ter ere van dit jubileum organiseert Monumentenwacht een spectaculaire persaftrap in alle twaalf provincies. Op donderdag 23 februari, om klokslag 10.00 uur, onthullen de monumentenwachters indrukwekkende geveldoeken aan markante, monumentale gebouwen. Dit gebeurt in sommige gevallen zelfs abseilend, vanaf grote hoogte. 

In de provincie Drenthe organiseert Monumentenwacht Drenthe deze spectaculaire aftrap vanaf de toren van de Magnuskerk in Anloo met hulp van de wethouder van de gemeente Aa en Hunze. Extra bijzonder, want de Magnuskerk is mogelijk de oudste kerk van Drenthe en sowieso de eerste abonnee van de Monumentenwacht in Drenthe. Inmiddels inspecteert Monumentenwacht Drenthe al bijna 1.250 historische bouwwerken en groen erfgoed.

Toekomstgerichte aanpak
De Monumentenwacht staat na een halve eeuw niet stil: er komen nieuwe monumenten, abonnees en nieuwe inspectie-instrumenten bij. Daarbij kan gedacht worden aan het inzetten van drones, warmtebeeldcamera’s en endoscopen. Bovendien inspecteert de Monumentenwacht sinds een aantal jaar niet alleen historische gebouwen, maar ook ander cultureel erfgoed zoals archeologische en groene monumenten. De basis blijft echter hetzelfde: monumenteneigenaren ondersteunen bij de duurzame instandhouding van ons cultureel erfgoed, ook voor toekomstige generaties.