Dansers van Het Danskwartier Zuidlaren en Assen in ‘Koud Gras’. (foto: Lammert Aling)
Dansers van Het Danskwartier Zuidlaren en Assen in ‘Koud Gras’. (foto: Lammert Aling)

Het Danskwartier wint publieksprijs op Young Talent Festival

Algemeen

ASSEN - De voeten stonden afgelopen weekend niet stil in cultureel centrum Podium Zuidhaege in Assen. Hier vond voor de eerste keer het Young Talent Festival plaats, dat zich specifiek richt op talentontwikkeling in dans. 

Tien jonge choreografen tot en met 35 jaar presenteerden eigen werk en gaven workshops in de dansstudio’s. De jonge makers brachten een verscheidenheid aan stukken mee, van contemporary tot improvisatie en van showstukken tot vlaggendans. De voorstellingen en workshops werden fanatiek bezocht. Bezoekers konden in twee theaterzalen aan de lopende band voorstellingen bezoeken, op de eerste verdieping workshops volgen én stemmen op hun favoriete maker. Naast deze publieksprijs liep er een professionele jury mee bestaande uit André Arends, Matthew Pawlicki-Sinclair en Inge de Bruine. Op hun schouder lag de zware taak om de meest veelbelovende makers uit te kiezen.

Het festival, georganiseerd door Christel Kroese van Stichting Danshuis Noord, stelt zich ten doel om het werkveld in Noord-Nederland te verstevigen en dansmakers en dansers de kans te bieden zichzelf te laten zien en te stimuleren om in deze regio zich te blijven ontwikkelen. Op zondagavond vond de prijsuitreiking plaats in theater De Schalm. De winnaars van de prijs ‘Beste Maker’ waren Sanne Benjamins en Lara Evers met hun stuk ‘Voor jou ben ik nu’. Sanne en Lara zijn afkomstig uit het noorden, maar studeren momenteel aan de Amsterdamse Hoge School voor de Kunsten. Naast beste maker werden ook prijzen gewonnen door ‘best aanstormend talent’ (NOIR - Froukje Zijlstra), ‘beste korte stuk’ (Big Playground – Laura Heider en Merel Caminada), ‘beste lange stuk’ (Jeugd Dansopleiding Friesland – Manueal Kiros Paolini) en de ‘publieksprijs’ (Het Danskwartier Zuidlaren/Assen - Pim Steemers en Froukje Zijlstra).

Het was een intensief weekend waarbij de deelnemers en bezoekers geen moment stil zaten. De winnaars van het festival gingen naar huis met een production award om een nieuwe voorstelling te maken voor Stichting Danshuis Noord. ,,Hopelijk kunnen zij deze volgend jaar presenteren op de tweede editie van het festival, want het enthousiasme en gedrevenheid uit het werkveld was voelbaar gedurende het hele weekend’’, aldus de organisatie.