
Glazen Keet 2023 gaat van start in Eelde-Paterswolde
AlgemeenPATERSWOLDE - De Glazen Keet is woensdag weer van start gegaan in Eelde-Paterswolde. Tijdens dit vier dagen durende evenement wordt dagelijks van 15.00 tot 21.00 uur live radio en tv gemaakt om geld op te halen voor de Voedselbank in Drenthe.
De aftrap is woensdagmiddag gegeven door wethouder Jelbrich Peters van de gemeente Tynaarlo bij de Glazen Keet op ‘t Kampje tegenover café Boelens. Er zijn de komende dagen diverse activiteiten. Zo vindt vanavond om 19.30 uur de prijsuitreiking plaats van de Open Call ter ere van het 25-jarig jubileum van de gemeente Tynaarlo. Het gaat om een kunstwedstrijd voor deelnemers tot 27 jaar in alle kunstdisciplines, georganiseerd door de cultuurcoaches van de gemeente. Wethouder Hans Kuipers zal de prijzen uitreiken: de winnaar ontvangt een workshop ter waarde van 1500 euro, voor de nummers twee en drie zijn er workshops ter waarde van respectievelijk 750 en 250 euro. Aansluitend is er een optreden van Ruben Wijnberg uit Vries, ook bekend als MB Logic. Ruben is op zijn 14e begonnen met teksten schrijven met als doel zijn gevoel en belevingen te uiten in Spoken word en Rap. Het optreden, dat om 20.00 uur begint, gaat over een moeilijke tijd uit zijn leven, hoe hij daaruit is gekomen en hij sluit af met een ode aan zijn moeder.
Cultuurpraot cultuurcoaches
De cultuurcoaches ondersteunen de organisatie van de Glazen Keet door cultuur uit te lichten. Dat betekent dat de coaches tot en met vandaag dagelijks een uur een live-uitzending met gesprekken met mensen uit het culturele veld verzorgen. Daarnaast sluiten Museum de Buitenplaats, het Klompenmuseum, Museum Vosbergen, Bibliotheek Eelde-Paterswolde en kunstenaar Annemieke van den Berg van Saparoea van MooiMiek aan om geld op te halen voor het goede doel door middel van activiteiten in en rondom de Glazen Keet. Voor de jongeren is er vanavond vanaf 20.30 uur de Crazy Christmas Party, een alcoholvrij kerstfeest met optredens van diverse artiesten.
Op zaterdag 23 december maakt wethouder Jelbrich Peters om 17.00 uur de eindstand bekend van de Glazen Keet-actie.





