
‘Gouden Handen’ krijgen workshop veiligheid bij HOC
AlgemeenTYNAARLO - De deelnemers aan de Gouden Handen Award 2024 kregen woensdag als kers op de taart een workshop ‘Veiligheid in de bouw’ bij HOC Opleidingen in Tynaarlo. De deelnemers waren afkomstig van verschillende praktijkscholen uit de regio.
Nadat ze in maart hun werkstuk bij SSPB Praktijkcentrum Bouw in Sappemeer volbrachten en daarvoor een certificaat ontvingen, kwamen de scholieren nu bijeen bij HOC. Hier maakten ze kennis met allerlei aspecten die verbonden zijn aan veilig werken in de bouw. Tijdens een voor hen op maat gemaakte workshop ging het niet alleen om theorie, ook kregen ze de praktijk te zien, want zien en zelf ervaren is de beste leerschool. Beurtelings kregen de leerlingen een valgordel omgegespt en voelden hoe het is als je onverhoopt in de lucht komt te hangen. Ook kregen ze de praktische basisvaardigheden te zien voor het vakkundig en veilig bedienen van een autolaadkraan. Bij HOC wordt gezocht naar de juiste balans tussen theorie, de wettelijke voorschriften en de praktijk waarin veilig werken voorop moet staan. Een ongeluk is zo gebeurd en kan grote gevolgen hebben, zo leerden de deelnemers.
Met de Gouden Handen Award willen de Odd Fellows uit Sappemeer de leerlingen van het Vmbo en Praktijkonderwijs in het zonnetje zetten. Zij willen laten zien waar het Vmbo en het Praktijkonderwijs voor staat: onderwijs dat vakmensen aflevert met praktisch inzicht, met ‘gouden’ handen. ,,Zij zijn straks de vaklieden die onmisbaar zijn voor het functioneren van onze samenleving en doen niet onder voor Hbo- of Vwo-studenten’’ Voor de Odd Fellows alle reden om deze jongeren te helpen trots en zelfrespect uit te stralen.



