Houtsnijder en fotograaf Sonja Leutholff is een van de kunstenaars die haar werk toont. (eigen foto)
Houtsnijder en fotograaf Sonja Leutholff is een van de kunstenaars die haar werk toont. (eigen foto)

Expositie ‘Vrouwelijke energie’ in Galerie KUNST B&V

Algemeen

YDE - In Galerie KUNST B&V in Yde wordt op zaterdag 9 november de nieuwe expositie ‘Vrouwelijke energie’ geopend. De tentoonstelling bevat werk van Mariet Schedler, Sonja Leutholff, Diek Boerman en Hieke Veenstra.

Mariet Schedler toont kunstwerken die gemaakt zijn van afvalmateriaal. De sfeer van de ‘Arte Povera’, de stroming uit de jaren ’70, is terug te vinden in haar werk. Daarnaast maakt Schedler keramische vormen door gebruik te maken van raku, een oude Japanse stooktechniek waarbij zowel vuur als rook wordt toegepast. in ‘Vrouwelijke energie’ toont ze al experimenterend door het werk zichzelf te laten zijn. Houtsnijder en fotograaf Sonja Leutholff bewerkt haar foto’s op de computer: ze begint vanuit één foto die als ondergrond dient, zet er foto’s overheen, haalt stukken weg, combineert en past kleuren aan. Door digitaal knippen en plakken bouwt Leutholff haar beeld op. Mensen zijn in haar werk op poëtische wijze te zien en haar vrouwelijke energie stroomt in haar getoonde beelden.

Diek Boermans vrouwelijke energie is omspelende kracht, associatief vermogen, multitasking en stroming. Vrouwen doen veel dingen tegelijk en dat kunnen ze ook. In haar schilderijen associeert ze kleur met muziek en kleurklank. Hierbij is nuancering heel belangrijk, ze geeft haar kleur trillingen. Het werk van Hieke Veenstra ontstaat vanuit vrouwelijke energie, vanuit tot rust gekomen emoties en gedachten. In die rust is een leegte, een ruimte waarin alles mogelijk is. Hieruit ontstaan tekeningen, schilderijen en installaties. Haar werk toont vrijheid in zichzelf.

De expositie is tot en met 1 december te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of op afspraak via 050-8804648 of hiekeveenstra@kpnmail.nl.