Afbeelding

Nieuwjaarsbijeenkomst HVT wordt goed bezocht

Algemeen

TYNAARLO - De Historische Vereniging Tinaarlo (HVT) hield afgelopen weekend haar nieuwjaarsbijeenkomst in De Spil in Tynaarlo. 

Voor het eerst in dagen scheen de zon weer eens, maar door vorst was het koud en glad. De opkomst had er met 40 leden niet onder te lijden: het was gezellig druk. De middag begon met de allerbeste wensen voor het nieuwe jaar en een glaasje boerenjongens en bubbels. Na de opening door voorzitster Greta de Groot kwamen leuke verhalen los naar aanleiding van de historische foto’s die in De Spil hangen. Veel van de aanwezigen hadden nog leuke herinneringen aan het zwembad en de lessen die ze daar kregen, maar ook het voormalig station werd besproken. Er vertrok zelfs een schoolreisje vanaf dit station naar Rotterdam. 

Ondertussen werden hapjes en drankjes rondgebracht en toonde Willem van der Meij oude films over Tynaarlo. Zo was het feest rondom Tynaarlo 1175 jaar met de optocht van versierde wagens te zien, de bouw van het IJshokje, schaatswedstrijden en het bouwen van de op- en afritten van de A28. Velen herkenden zichzelf en anderen op de filmbeelden en dat gaf weer voeding aan leuke verhalen. Er waren ook diverse fotoboeken die men kon doorbladeren, met leuke herinneringen aan bijvoorbeeld de schooltijd. Er was voldoende gesprekstof: de leukste opmerking was wel dat Napoleon ooit zijn paard aan een boom in Tynaarlo had vastgebonden. Jammer genoeg is dit nooit op een schilderij vastgelegd. Aan het eind van de middag kreeg het bestuur complimenten voor de geslaagde bijeenkomst en ging iedereen tevreden naar huis.