
Vijf jubilarissen gehuldigd bij afscheid Vrouwen van Nu Tynaarlo
AlgemeenTYNAARLO - Vrouwen van Nu afdeling Tynaarlo zal per 1 januari ophouden te bestaan. De vereniging werd in 1948 opgericht door de Boerenbond en ging vervolgens over in de Plattelandsvrouwen en later in de Vrouwen van Nu.
Per 1 januari 2026 gaat de afdeling zelfstandig verder als Actieve Vrouwen Tynaarlo (AVT). ,,De aansluiting bij de landelijke bond van Vrouwen van Nu vonden we te duur worden. En we vroegen ons af wat de bond voor ons betekende. Meer verenigingen kampen met dit probleem. We hebben hier een stemming over gehouden en de meerderheid was voor afsplitsing”, zegt Ria Kaspers. ,,Door deze afsplitsing heeft zich een tsunami aan nieuwe leden voorgedaan. We hebben nu tegen de 100 leden, waaronder ook veel vrouwen van tussen de 40 en 50 jaar.
Voor het bestuur was het een goede reden om de afsluiting te vieren in Grand Café Centraal in Tynaarlo. Een enkel lid was afwezig, maar onder het genot van koffie, thee en een drankje met allerlei lekkers was het een gezellige middag. Ook werden vijf jubilarissen in het zonnetje gezet voor hun trouwe lidmaatschap: Hammy Burgess (25 jaar), Alie Tjassens (40 jaar), Marchje Heebels en Jenny Krikken (beiden 50 jaar) lid en Foktje van Wijk (60 jaar). Zij werden geëerd met een oorkonde, presentje en een mooie bos bloemen. Uit de koker van Hinnie Zwiers en Alberdien Keun kwam bovendien nog een leuke anekdote. Zij memoreerden aan de carnavalsavond van 24 februari 1983. In koor werd gezongen: ‘Wat was het toch mooi om een Plattelandsvrouw te zijn’. Er wordt dan ook met warme gevoelens teruggekeken op de mooie periode van de Vrouwen van Nu afdeling Tynaarlo. Na afloop kreeg iedereen een presentje mee naar huis.
De allerlaatste (kerst)avond in Dickensstijl is op donderdag 18 december vanaf 19.45 uur in Grand Café Centraal.






