
Leerlingen De Zuid-Wester gaan op ruimtereis in spacebuzz
AlgemeenZUIDLAREN - Op het schoolplein van Dalton-basisschool De Zuid-Wester in Zuidlaren gebeurde donderdag iets bijzonders: de Spacebuzz, een levensgrote raket op een vrachtwagen, was op school en gaf kinderen uit groep 8 van verschillende scholen van Stichting Baasis de mogelijkheid om een indrukwekkende virtuele ruimtereis te maken.
In de Spacebuzz namen de kinderen plaats op stoelen en kregen zij een VR-bril op. Vervolgens maakten zij een virtuele reis door het heelal, langs onder andere de aarde en de maan. Tijdens deze reis werden zij begeleid door astronaut André Kuipers, die uitleg gaf over wat de kinderen zagen en beleefden. Veel kinderen kwamen zichtbaar onder de indruk weer naar buiten. Voor sommigen voelde het alsof zij echt even astronaut waren geweest.
Het idee achter de Spacebuzz is gebaseerd op het zogeheten Overview Effect. Dit is het gevoel dat astronauten ervaren wanneer zij vanuit de ruimte naar de aarde kijken. Vanuit die afstand wordt duidelijk hoe klein en kwetsbaar onze planeet is. Door deze ervaring kregen de kinderen een andere blik op de aarde en gingen zij nadenken over hun eigen rol daarin. De kracht van de Spacebuzz zat vooral in het beleven, want de kinderen deden een ervaring op die zij niet kunnen leren in een gewone les. Door zelf even vanuit de ruimte naar de aarde te kijken werd leren concreet en betekenisvol. Na een reis van ongeveer twintig minuten kwamen de kinderen enthousiast terug op aarde.
De Zuid-Wester kijkt terug op een bijzondere en leerzame ervaring die bij veel kinderen een blijvende indruk achterliet.



