Niet iedereen hield het droog bij de verschillende proeven tijdens de Tienkamp Zuidlaren. (foto: Liam Kuiper/LK Media)
Niet iedereen hield het droog bij de verschillende proeven tijdens de Tienkamp Zuidlaren. (foto: Liam Kuiper/LK Media)

Sukade Brigade blijkt beste Robinson-team tijdens Tienkamp Zuidlaren

Algemeen

ZUIDLAREN - De zeventiende editie van de Tienkamp Zuidlaren, die afgelopen vrijdag plaatsvond, was opnieuw een groot succes. Maar liefst 23 teams verschenen aan de start om te bepalen wie zich de Robinsons van het dorp mochten noemen. 

Even leek de avond letterlijk in het water te vallen, maar de deelnemers en supporters lieten zich niet uit veld slaan door de regen. Als ware expeditieleden gingen zij onverstoorbaar verder. Ondanks de weersomstandigheden bleef de sfeer uitstekend. Het thema van dit jaar, ‘Expeditie Zuidlaren, wie worden de Robinsons van het dorp?’, kwam op creatieve wijze terug in zowel de spellen als de teamoutfits. Alle teams hadden een eigen vlag meegenomen en kregen een reeks uitdagende proeven voorgeschoteld. Op het programma stonden onder meer een balansproef, blind voelen in bakken met onbekende inhoud, schieten met een katapult, een hindernisparcours, vlotvaren en een het oplossen van een levensgrote Tetris-puzzel. Het publiek kon deelnemen met het letterspel en voor de jongste bezoekers was er een schminkstand. 

Na een spannend eindspel, waarin de expeditieleden vuur moesten maken, werden bij het Boschhuis de prijzen uitgereikt. De Sukade Brigade wist, net als vorig jaar, de Tienkamp te winnen en mocht opnieuw de felbegeerde Wisselkei mee naar huis nemen. Team PUUT was het beste damesteam en team Expeditie Rimpelson won de prijs voor beste outfit. Voorzitter Marloes Stoker kijkt tevreden terug op het evenement: ,,Het blijft geweldig om te zien hoe het hele dorp in beweging komt. Teams zijn fanatiek, vrolijk en enthousiast. De enorme regenbui was erg jammer, maar het was fantastisch om te zien hoe iedereen onverminderd doorging.’’ De organisatie kijkt met veel trots terug op deze editie en bedankt alle deelnemers, vrijwilligers, sponsoren en toeschouwers voor hun bijdrage aan een geslaagde avond.