
Toos van Holstein exposeert bij Galerie Drentsche Aa
AlgemeenBALLOO – Galerie Drentsche Aa in Balloo presenteert vanaf zaterdag 29 augustus de tentoonstelling De verbeelding verbeeld van kunstenaar Toos van Holstein. Haar werk is tot en met 25 oktober te zien in de galerie aan Balloo 27.
Van Holstein heeft in de loop der jaren zowel in Nederland als internationaal bekendheid opgebouwd. Ze werd meerdere keren genomineerd voor de verkiezing Kunstenaar van het Jaar en werd in 2016 uitgeroepen tot Nederlands Briljanten Kunstenaar van het Jaar.
De kunstenaar heeft een herkenbare, eigen stijl waarin figuratieve elementen en fantasie samenkomen. Zelf omschrijft ze haar werk liever als ‘figuurlijk’ dan als figuratief. Haar inspiratie haalt ze onder meer uit de sfeer en mystiek van verschillende culturen, zowel uit het verleden als het heden.
In haar schilderijen bevinden menselijke figuren zich vaak op het raakvlak van verschillende culturen. Ze worden geplaatst in een wereld van ruïnes, verweerde muren en afbladderende gewelven. De toeschouwer kan daarbij zelf bepalen wat die wereld voorstelt: een oosterse stad, een middeleeuws bergdorp of bijvoorbeeld een mystieke kathedraal.
Van Holstein laat zich inspireren door uiteenlopende plekken en culturen. Zo spelen onder meer middeleeuwse steden in Zuid-Europa, de kleuren van India, culturen in Midden-Amerika, het Midden-Oosten en moderne metropolen een rol in haar werk. Haar persoonlijke interpretatie daarvan mondt uit in een fantasiewereld waarin de verbeelding van de kijker alle ruimte krijgt.
De galerie is tijdens de expositie geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 24 en zondag 25 oktober wordt de tentoonstelling afgesloten met een finissage en meet-and-greet. Meer informatie is te vinden via www.galeriedrentscheaa.nl.


