
Roel en Marijke Oechies uit Vries vieren hun diamanten huwelijk
AlgemeenVRIES - Een bijzondere mijlpaal voor Roel en Marijke Oechies uit Vries: het stel is 60 jaar getrouwd en viert daarmee hun diamanten huwelijk. Het echtpaar kijkt terug op zes decennia vol liefde, gezin, werk en maatschappelijke betrokkenheid.
Roel Oechies werd geboren op 13 december 1942 in Hollandscheveld. Op 18-jarige leeftijd vertrok hij voor een 3-jarige stage naar Zweden, waar hij in de textielindustrie werkte. Daarna vervolgde hij zijn studie in Amsterdam. Daar ontmoette hij Marijke, met wie hij op 19 augustus 1966 in het huwelijk trad. Roel heeft zich naast zijn werk jarenlang beziggehouden met de paardenfokkerij. Ook zong hij met veel plezier in het Utrechts Byzantijns Koor.
Marijke Jongkind, geboren op 7 mei 1945 in Amsterdam, volgde een opleiding tot laborante. Zij werkte onder meer in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis en het Binnengasthuis in Amsterdam. Daarnaast zette zij zich jarenlang in als vrijwilliger, onder andere voor de VoorleesExpress en door bezoeken te brengen aan psychiatrische patiënten.
Samen kregen Roel en Marijke drie kinderen, die tegenwoordig in Taarlo, Portland (Verenigde Staten) en Tegelen wonen. Inmiddels zijn ze ook de trotse grootouders van vier kleindochters.
Gedurende hun huwelijk woonde het echtpaar in diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Sneek, Heerenveen, Enschede, Twekkelo, Ambt Delden en Delden. Sinds oktober vorig jaar wonen zij met veel plezier in Vries. Het diamanten echtpaar viert deze bijzondere mijlpaal samen met familie en vrienden en kijkt dankbaar terug op zestig mooie huwelijksjaren.
Burgemeester Marcel Thijsen heeft het echtpaar op hun trouwdag bezocht om hen namens de gemeente Tynaarlo te feliciteren met het diamanten huwelijk.







