Op verschillende locaties in Drenthe, zoals hier in Emmen, zijn groepen gestart met wandelen in het kader van Meters met Diabetes.
Op verschillende locaties in Drenthe, zoals hier in Emmen, zijn groepen gestart met wandelen in het kader van Meters met Diabetes.

Meters met Diabetes van start op dertien locaties in Drenthe

Algemeen

ZUIDLAREN - Op dertien locaties in Drenthe is Meters met Diabetes van start gegaan. Deelnemers wandelen de hele zomer wekelijks onder begeleiding van professionals

Meters met Diabetes is er voor iedereen die wil werken aan zijn of haar gezondheid, maar vooral voor mensen met diabetes, overgewicht of andere chronische aandoeningen. Deelnemers worden in de vertrouwde omgeving van hun huisarts, praktijkondersteuner, fysiotherapeut of buurtsportcoach gevraagd of ze mee willen doen. Sinds de meivakantie zijn er verspreid over de provincie dertien groepen van start gegaan. Zij gaan samen iedere week, 20 weken lang, wandelen om te ervaren wat bewegen doet voor hun gezondheid. Door samen op pad te gaan in een groep, met een professional, wordt gezorgd voor vertrouwen en sociaal contact, wat een enorm positieve uitwerking heeft op de mensen. In Emmen waren er de eerste keer ruim dertig deelnemers. Er werd op een zonovergoten dag een prachtige route gelopen en de wandelaars keken uit naar de volgende wandeling. Ook in Klazienaveen, Barger-Compascuum, Exloo, Zuidlaren, Vries, Roden, Nijeveen, Meppel, Dwingeloo, Zuidwolde en Nieuw-Amsterdam Erica zijn groepen gestart. 

Meters met Diabetes is de Drentse variant van de landelijke Diabetes Challenge, die wordt georganiseerd door de Bas van de Goor Foundation. De projectgroep in Drenthe werkt nauw samen met de BvdG-foundation, maar kiest bewust voor de lokale aanpak. Juist daarom is ook gekozen voor een eindevent in Drenthe. Op zaterdag 17 september zal tijdens de Hunzeloop speciaal aandacht zijn voor deze groep wandelaars. Zij kunnen die dag een route van 2,5, 5 of 10 kilometer lopen om gezamenlijk deze periode af te sluiten.