
Lezing over haviken in Drenthe in Bibliotheek Zuidlaren
AlgemeenZUIDLAREN - Vogelonderzoeker Willem van Manen zal op donderdag 22 juni om 20.00 uur naar de ROEG! Hoek in Bibliotheek Zuidlaren komen voor een boeiende lezing over de havik.
Hij zal vertellen hoe het met de havik gaat in Drenthe. Na het verbod op pesticiden aan het begin van de jaren zeventig van de vorige eeuw, schoot het aantal haviken in Nederland omhoog. Ondanks de jacht op deze vogels groeide tot in de jaren negentig de populatie door. Toch bleek het succes van de havik tijdelijk. De huidige stand in Drenthe bedraagt nog ongeveer een derde van de piek in de jaren negentig. Met behulp van inmiddels veertig jaar onderzoek naar Drentse haviken, probeert Willem van Manen dit mysterie tijdens de lezing te ontrafelen.
De toegang is gratis, wel graag aanmelden door middel van een mail naar info@biblitoheekzuidlaren.nl
In de bibliotheek van Zuidlaren is tot en met 24 juni een pop-up ROEG!-hoek ingericht. Bezoekers kunnen hier de natuur in de buurt ontdekken. Zo zijn er natuurboeken en worden er verschillende activiteiten georganiseerd. Ook zijn er tasjes te leen waar kinderen een vogelspeurtocht in de natuur mee kunnen doen. ROEG! is een samenwerkingsverband van RTV Drenthe en Drentse natuurorganisaties met als doel te laten zien hoe mooi de Drentse natuur is.







