
Plaats de Wereld wil Drentse Wall of Fame creëren
AlgemeenVRIES - Educatief centrum Plaats de Wereld in Vries organiseert deze zomer in het kader van project Erfgoed & Naoberschap een serie kunstactiviteiten. Dat gebeurt in samenwerking met de Vereniging voor Volksvermaken Vries.
Waar is men trots op? ,,Met zoveel mogelijk mensen willen we ons persoonlijk en gezamenlijk erfgoed verbeelden, om te koesteren en op te poetsen wat we van huis uit hebben meegekregen én wat we de moeite waard vinden om door te geven aan toekomstige generaties’’, aldus Yvonne Westerhof. De kunstwerken worden geëxposeerd tijdens het Tweiduusterfestival op zaterdag 2 september en het WK wielrennen op zaterdag 23 september.
Wall of Fame
De eerste activiteit is een vier meter lange Drentse Wall of Fame. Onder leiding van kunstenaar Antje Kazemier van Art-AK uit Donderen wordt dit textielkunstwerk gemaakt dat verleden en toekomst van het Drentse landschap verbeeldt. Het is de bedoeling om het ontwerp voor dit kunstwerk met zoveel mogelijk mensen in te vullen met verschillende handwerk- en textieltechnieken: van gebreide lapjes, vilt, weven met stroken stof door grof gaas tot reuzekruissteek. ,,We nodigen iedereen uit hieraan mee te doen: of je nu een handwerker bent of gewoon lekker creatief bezig wilt zijn met anderen. Eventueel kun je ook vanuit huis mee breien, haken of borduren.’’
Antje Kazemier zal op donderdag 29 juni, 6, 13, 20 en 27 juli van 14.00 tot 16.00 uur het werken aan de Drentse Wall of Fame begeleiden in de werkplaats van Plaats de Wereld in Vries. Deelname is kosteloos, opgave is mogelijk via 0592-795340, info@plaatsdewereld.nl of in de winkel van Plaats de Wereld.
Meer informatie is te vinden op https://plaatsdewereld.nl/activiteiten/project-sankofa.


