In het gebied komt straks een directe verbinding met het Zuidlaardermeer. (foto: Prolander)
In het gebied komt straks een directe verbinding met het Zuidlaardermeer. (foto: Prolander)

Informatiebijeenkomst over Noordma in De Wachter

Algemeen

ZUIDLAREN - De inrichting van natuurgebied Noordma gaat veranderen. Prolander organiseert daarom op woensdag 12 juli een inloopbijeenkomst namens de Bestuurlijke Adviescommissie Hunze.

Vorig jaar organiseerde Prolander al een bijeenkomst om belangstellenden op de hoogte te brengen van de plannen. Opmerkingen en suggesties zijn meegenomen in het voorontwerp dat op 12 juli wordt gepresenteerd. In het inrichtingsplan van Noordma wordt natuur met waterberging gecombineerd. Zo komt er een verbinding met het Zuidlaardermeer. Op de overgang naar dit meer wordt Noordma, samen met naastgelegen gebied Tusschenwater een dynamisch vloedmoeras. Daarmee verbetert de biodiversiteit in het hele gebied.

Maatregelen
Het waterpeil wordt hoger, waardoor een deel van het gebied overstroomt. Door het aanleggen van kades zorgt Prolander dat omliggende gebieden geen last krijgen van de waterstijging. Daarnaast worden een aantal gemalen en een kwelsloot langs de noord- en westflank aangelegd die voor afwatering zorgt. Ook wordt de oorspronkelijke loop van de Hunze hersteld en wordt er een brug gebouwd in de Hunzeweg.

De inloopbijeenkomst vindt van 16.30 tot 19.30 uur plaats in Molen de Wachter in Zuidlaren. Het is een inloopbijeenkomst, wat betekent dat bezoekers zelf kunnen bepalen hoe laat ze aanwezig zijn. Aanmelden is niet nodig. 

Het plan is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente Tynaarlo, waterschap Hunze en Aa’s, de provincie Drenthe en Stichting Het Drentse Landschap. Voor wat betreft de waterwinning en de door het gebied lopende gasleiding is er ook samengewerkt met Waterbedrijf Groningen en de Gasunie. Meer informatie: https://hunze.drenthe.nl.