Consequens.
Consequens. (Eigen foto)

Passieconcert in Bartholomeuskerk in Noordlaren

Algemeen
Johannes-Passion van Thomas Selle wordt uitgevoerd

NOORDLAREN - Het jaarlijkse Passieconcert van Noordlaren Muziek is inmiddels een traditie geworden van samenwerking met het uit zes zangers en zeven instrumentalisten bestaande muzikaal ensemble Consequens onder leiding van Han Warmelink. De uitvoering is dit jaar op zondag 24 maart vanaf 10.30 uur in de Bartholomeuskerk aan Lageweg 8 in Noordlaren. 

,,Passiemuziek weerklinkt elk jaar in de periode voor Pasen en heeft het lijden en sterven van Jezus als uitgangspunt. Zulke muziek vinden we in alle genres: van de Matthäus-Passion van Johann Sebastian Bach tot het Nederlandse muzikaal-bijbelse evenement The Passion. In onze traditie presenteren wij jaarlijks prachtige, minder bekende passiemuziek uit de barokperiode van de 17e en eerste helft van de 18e eeuw. Dit jaar wordt de Johannes-Passion van Thomas Selle uitgevoerd. Deze componist leefde ongeveer 100 jaar voor Bach. De instrumentale begeleiding bestaat uit vier oude blaasinstrumenten uit de barok, twee violen en een kistorgel”, zegt ”, zegt Dirk Herman de Jong die zelf voor de muziek kort iets vertelt over de ontwikkeling door de eeuwen heen van de Passion tot aan de Matthäus-Passion van Bach en de plaats in die ontwikkeling van de uit te voeren Johannes-Passion van Thomas Selle.

Een uitvoering van deze Passion neemt ongeveer een uur in beslag. Inclusief de korte inleiding is de totale duur ongeveer 1 uur en 15 minuten. Er is geen pauze. Daarna is er gelegenheid om in het tegenover de kerk gelegen dorpshuis De Hoeksteen een kop koffie of thee te drinken. 

Kaarten reserveren kan via geboektinharen.com of via www.noordlarenmuziek.nl. Lukt dit niet dan contact opgenomen worden via noordlarenmuziek@gmail.com of 06 22213287.