Een bos bloemen en een mooie ervaring waren er voor judoka Job Nauta tijdens het Drentse Sportgala.
Een bos bloemen en een mooie ervaring waren er voor judoka Job Nauta tijdens het Drentse Sportgala. (Foto: Henry Koops)

Job Nauta zie titel Drents Sporttalent 2023 aan neus voorbijgaan

Algemeen

ASSEN – Judoka Job Nauta uit Eelde haalde het podium van de Nieuwe Kolk in Assen, maar zag de hoofdprijs aan zijn neus voorbijgaan. De titel Drents sporttalent van het Jaar 2023 ging naar Obstacle Course Run-atleet Leon Freriks. Voor Nauta restte een bos bloemen en een mooie ervaring.

De 15-jarige judoka was door de gemeente Tynaarlo genomineerd voor het Drentse sportgala. Van de genomineerden werden drie kandidaten met de meeste stemmen door presentator Guido Lippens naar voren gehaald. Na een praatje met de voormalig NOS-verslaggever werd de winnaar bekend gemaakt.

Nauta gaf Lippens te kennen nog niet aan de Olympische Spelen te denken. ,,Ik wil graag zo ver mogelijk komen. En als dat de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles zal zijn, is dat mooi.” De jonge judoka die vorig jaar Nederlands kampioen werd in de leeftijdsklasse topt 15 jaar in de gewichtsklasse +66 kilo is gegroeid. Hij komt nu uit in de klasse tot 90 kilogram. ,,Ik ben eigenlijk een beetje te zwaar. Mijn einddoel is de categorie onder de 100 kilogram.”

Nauta was na afloop niet erg teleurgesteld. ,,Ik ben Nederlands kampioen geworden en heb wat internationale wedstrijden gewonnen. Maar bij de concurrenten zat een wereldkampioen, dus ik rekende nergens op. Het is al mooi dat ik bij de laatste drie zat.”

Nauta, die te sterk werd voor zijn leeftijdsgenoten, is inmiddels een leeftijdscategorie omhooggegaan en treft nu judoka’s tussen de 15 en 18 jaar. En ook in deze leeftijdsklasse gaat het goed. ,,Ik heb enkele weken geleden op het Europees kampioenschap de strijd om de bronzen medaille verloren. Ik ga binnenkort trainen op Papendal en hoop hierdoor nog beter te worden.” De komende weken staan ook enkele toernooien in Duitsland op het programma. En als de prestaties goed blijven gaan, zit een nieuwe nominatie voor het Sportgala er misschien wel weer in.

De overig genomineerden uit Tynaarlo mochten de verkiezingen vanuit de zaal bijwonen. Hardloopster Ria de Haan-van Dam zag volleybalster Nova Marring met de titel Sportvrouw aan de haal gaan. De Assense verbleef in Duitsland waar ze met haar ploeg SSC Palmberg Schwerin zich voorbereid op de volgend wedstrijd. Ze maakte via een beeldverbinding mee dat haar vader de prijs in ontvangst nam.

De prestaties van marathonschaatser Chiel Smit werden hoger ingeschat dan die van Jos Meerman die wereldkampioen racketlon werd met het Nederlands team in de categorie 40+. Smit werd Drents Sportman van het jaar 2023.

De prestaties van de parasporters en de sportploegen uit Tynaarlo bleven vorig jaar onder de maat, want de gemeente had in deze categorieën geen kandidaten genomineerd. ACV uit Assen, dat promoveerde naar de Tweede divisie werd sportploeg van het jaar. En de titel van Parasporter ging naar Sabine Spreen uit Rolde. Zij werd drievoudig wereldkampioene Obstacle Course Run en wereldkampioene Spartan Trifecta Para Elite. Ook zette zij het Loopcircuit van de Kop van Drenthe en het Geopark Hondsrug Crosscircuit op haar naam.

De Gemeente had wel Gezond Natuur Wandelen voorgedragen voor de nieuwe categorie de Parel van Drenthe. Hiervoor konden kandidaten sportbestuurders, coaches, verenigingen of organisaties met een bijzonder staat van dienst of die bijzondere initiatieven of evenementen organiseren die zich richten op diverse doelgroepen, worden voorgedragen. De eerste Parel ging niet naar Gezond Natuur Wandelen, maar naar Stichting Duofietsen uit Coevorden.