
Vaartocht over Zuidlaardermeer naar Noordlaren
AlgemeenKROPSWOLDE - Stichting Het Groninger Landschap organiseert op woensdag 19 juni een vaartocht over het Zuidlaardermeer naar Noordlaren.
Samen met de gids van Het Groninger Landschap en andere natuurliefhebbers vaart men naar Noordlaren. Aan boord horen de deelnemers over de geschiedenis van het dorp en de relatie met het Zuidlaardermeer. Onderweg worden twee beverburchten gepasseerd en is wellicht een bever, ijsvogeltje of een andere gevleugelde te zien. Tijdens een wandeling door het dorp ziet men de kenmerken van een esdorp en het hoogteverschil tussen de hoge weg (nu Zuidlaarderweg) en de Lageweg als gevolg van de ligging op de Hondsrug.
De wandeltocht is ongeveer 2 kilometer lang en gaat over verharde wegen. Geadviseerd wordt om een verrekijker mee te nemen en zo nodig wind- en waterdichte kleding aan te trekken. Bij slecht weer kan de tocht afgelast worden. Ouders/verzorgers zijn altijd verantwoordelijk voor hun kinderen. Er wordt op tijd vertrekken, dus deelnemers wordt gevraagd tijdig aanwezig te zijn. De 2,5 uur durende excursie start om 13.30 uur bij Paviljoen De Leine in Kropswolde. Honden zijn niet toegestaan, aanmelden kan via de website van Het Groninger Landschap.






