Afbeelding

Drie cultuurhuizen moeten inwoners van Tynaarlo verbinden

Algemeen

VRIES - De gemeente Tynaarlo wil dat er in de drie kernen Eelde-Paterswolde, Vries en Zuidlaren een cultuurhuis komt. Het moet niet alleen een plek worden om inwoners op het gebied van cultuur en welzijn met elkaar te verbinden, maar ook om te leren, spelen, lezen en leven.

Afgelopen vrijdag maakte een delegatie van de gemeente een rondje langs cultuurhuizen in het Overijsselse Olst en Borne. Potentiële gebruikers, raadsleden, collegeleden en ambtenaren lieten zich inspireren en kregen een inkijkje in wat een cultuurhuis kan betekenen. ,,Goed dat de gemeente ook potentiële gebruikers meeneemt in het proces.’’ en ,,Eerst de inhoud, dan de vierkante meters en het gebouw.” waren veelgehoorde reacties tijdens deze dag. 

Informatieavonden
De invulling van het cultuurhuis bedenken gemeente en inwoners met elkaar, samen met verenigingen en organisaties die mogelijk een plek krijgen in het toekomstige cultuurhuis. Daarom organiseert de gemeente medio november drie informatiebijeenkomsten over cultuurhuizen in de drie kernen: op dinsdag 19 november in grand café Onder de Linden in Vries, op woensdag 20 november in MFC Ludinge in Zuidlaren en op donderdag 21 november in Ons Dorpshuis in Eelde-Paterswolde, steeds van 19.30 tot 21.30 uur. Belangstellenden kunnen zich tot 11 november aanmelden door een e-mail te sturen naar cultuurhuizen@tynaarlo.nl. In december en januari volgen meer bijeenkomsten, waarna de projectleider het plan uitwerkt. Naar verwachting neemt de gemeenteraad in het voorjaar van 2025 een besluit over het voorstel. 

Cultuurvisie
Vanuit de cultuurvisie wil de gemeente Tynaarlo cultuur zichtbaar en toegankelijk maken en culturele partijen of verenigingen de gelegenheid en kans geven voor meer samenwerking. Een cultuurhuis voor culturele activiteiten, cultuureducatie en ontmoetingen in elke grote kern hoort daarbij.