Afbeelding
(Eigen foto)

Meer bussen in Groningen en Drenthe vanaf 15 december

Algemeen

REGIO - De busdienstregeling in Groningen en Drenthe zal met ingang van 15 december weer wijzigingen ondergaan. Op enkele lijnen wijzigen vertrektijden en op andere lijnen gaan meer bussen rijden. 

De Hoofdweg in Eelde-Paterswolde gaat weer open. Gemeente Tynaarlo heeft nieuwe haltes voor stadslijn 9 aangelegd. Stadslijn 9 zal vanaf 15 december via de vernieuwde Hoofdweg gaan rijden en rijdt dan niet meer door de wijk Spierveen.

In Groningen wordt na jaren van werkzaamheden de halte Van Ketwich Verschuurbrug weer in gebruik genomen. Qliners uit Assen, Emmen en Stadskanaal zullen hier weer gaan stoppenOok in het weekend zullen meer bussen gaan rijden.

NS voegt per 15 december extra treinen aan het begin en einde van de dag toe tussen Zwolle en Groningen. Qbuzz gaat per 15 december ook in Fryslân het busvervoer rijden en wijzigt daar vertrektijden en lijnen ten opzichte van de huidige situatie. Om op de gewijzigde vertrektijden van NS en Qbuzz Fryslân te kunnen blijven aansluiten, wijzigen enkele vertrektijden op met name buslijnen in Drenthe.

Een overzicht met alle wijzigingen en nieuwe vertrektijden zijn beschikbaar op qbuzz.nl/gd/wijzigingen.