
Informatiebijeenkomst over Centrumplan Zuidlaren
Algemeen Klanbordgroep Centrum Zuidlaren voelt zich niet gehoordZUIDLAREN – De gemeente Tynaarlo zal voor bewoners en ondernemers van de Stationsweg en omgeving in Zuidlaren op 12 maart van 17.00 tot 19.00 uur een inloopbijeenkomst houden in het Brinkhotel in Zuidlaren over het Centrumplan Zuidlaren. De inwoners en ondernemers kunnen dan voordat de voorbereidende werkzaamheden beginnen de plannen voor het Zuidlaarder centrum nog een keer inzien.
Een groot aantal bewoners en ondernemers sprak de afgelopen jaren met gemeente Tynaarlo over de herinrichting van de Zuidlaarder Stationsweg en De Brink. ,,Opmerkingen uit werksessies met ondernemersvereniging (VOZ), bijeenkomsten met de klankbordgroep en een inloopbijeenkomst voor direct aanwonenden en ondernemers van de Stationsweg en Millystraat zijn opgenomen in het plan”, meldt de gemeente. ,,Niet iedereen was het op alle punten eens met het eindresultaat, de algemene ledenvergadering van de VOZ en de Klankbordgroep Centrum Zuidlaren hebben ingestemd met de plannen. Na de gesprekken met alle betrokkenen zijn de bijgewerkte plannen aan de gemeenteraad van Tynaarlo voorgelegd. De gemeenteraad stemde 28 januari in met het voorstel om zes miljoen euro beschikbaar te stellen voor de werkzaamheden aan onder andere de Stationsweg en de Brink in het centrum van Zuidlaren.”
Klankbordgroep Centrum Zuidlaren
De klankbordgroep laat een ander geluid horen. ,,We hebben in mei 2024 onze reactie onder de naam Onze ruimte voor de toekomst wordt nu bepaald gegeven. Daarop is door de gemeente niet gereageerd.” De klankbordgroep heeft een aantal standpunten, ideeën en wensen tegen het voorliggend conceptplan aangehouden in het besef dat de invulling van de openbare ruimte voor de komende tientallen jaren geldt. ,,Deze invulling zal naast belevingswaarde en gebruikerswensen moeten voldoen aan eisen van onder andere klimaat en duurzaamheid. De gemeente zal, als beheerder en bewaker van de openbare ruimte, zich moeten realiseren dat dit verplichtingen schept bij keuzes, aanleg en onderhoud.”
Volgens de klankbordgroep wordt onder meer de parkeerdruk door het verdwijnen van parkeerplaatsen verhoogd. ,,Parkeerverboden zullen moeten worden ingesteld, maar dan zal er ook moet worden gehandhaafd. Verder zijn we van mening dat ingezet moet worden op maximaal mogelijke ondergrondse parkeercapacitieit op het PBH-terrein.”
De veebalies en de muziekkoepel op de Brink zijn volgens de klankbordgroep van blijvende historische waarde. ,,De laatste kan een opknapbeurt gebruiken en gereed gemaakt worden voor gebruik bij evenementen op de kop van de Brink. Er is nog steeds behoefte aan een geconcentreerde informatievoorziening voor een diversiteit aan onderwerpen, zoals een simpele dorpsplattegrond; het aangeven van wandel- en fietsroutes; de toeristische informatie; de toiletmogelijkheden en de aankondiging van evenementen.”
Het historisch dorpsgezicht moet volgens de klankbordgroep behouden blijven en hersteld worden. Mede daarvoor wil men een herinrichting van het pleintje bij de Intertoys en de aanwezige ijssalon verplaatsen. Ook de oversteek bij Bakker Feenstra moet veiliger worden en wil men de oversteek bij de Jumbo en de Action een ander aanzien geven. En er al zeer meer aandacht moeten zijn voor het aanwezige straatmeubilair. Ook vindt de klankbordgroep de entree van het dorp bij de Westbrink geen visitekaartje. En men zal een parkeerverbod van De Millystraat tot aan het Boschhuis op prijs stellen. De leden van de klankbordgroep betreuren dat de gemeente niet heeft gereageerd op hun standpunten en wensen.
Gemeente Tynaarlo verwacht eind dit jaar te beginnen met de werkzaamheden. De planning voor de werkzaamheden wordt gepubliceerd op tynaarlo.nl.







