Afbeelding

Nationale Diabetes Challenge ook in Zuidlaren

Gemeente

ZUIDLAREN - Het wandelprogramma Nationale Diabetes Challenge wordt dit jaar ook weer in Zuidlaren gehouden. Op dinsdag 14 mei start de eerste wandeling bij sporthal De Zwet aan de Klencke 32. 

Daar is een looptest, waarna groepen op verschillende niveaus worden ingedeeld. Iedereen kan dus meedoen. De wandelingen in de weken daarna starten vanaf De Brink 1, met begeleiding. De wandelingen zijn gedurende 20 weken iedere dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur. De challenge wordt afgesloten door mee te wandelen met de Hunzeloop op zaterdag 21 september. 

Het wandelprogramma in Zuidlaren wordt georganiseerd door de buurtsportcoaches van de gemeente Tynaarlo, huisartsenpraktijken en Fysio Perdon. Buurtsportcoach Mathijs Höster merkt dat de groep deelnemers elk jaar groter wordt en dat het niet blijft bij deze challenge: ,,We horen dat een deel van deze wandelaars ook na dit evenement met elkaar blijft wandelen. Natuurlijk zijn ook niet-diabeten welkom.’’ Aanmelden kan via www.nationalediabeteschallenge.nl. Kies bij locaties voor ‘wandelgroep Zuidlaren’. Hier vindt u ook meer informatie over dit evenement. 

De Nationale Diabetes Challenge is een wandelprogramma van de Bas van de Goor Foundation. Het uitgangspunt is dat wekelijks samen wandelen goed is voor de gezondheid én diabetes en daarnaast ook heel gezellig is.