
Laatste veildag bij bloemenveiling Eelde op donderdag 25 juni
AlgemeenEELDE - De bloemenveiling van Royal FloraHolland (RFH) in Eelde houdt op 25 juni haar laatste veildag. Vijf dagen later sluit de hub definitief de deuren.
Eind vorig jaar werd de voorgenomen sluiting bekend gemaakt en sindsdien is RFH met medewerkers, kwekers en kopers in gesprek over de gevolgen voor de toekomst, zoals de begeleiding naar nieuw werk voor de medewerkers en nieuwe in- en verkoopmogelijkheden voor kopers en kwekers. De laatste veildag is op donderdag 25 juni, dan staat ook de laatste kar in Eelde voor de klok. ,,Dat wordt een bijzonder moment waar we met betrokkenen bij stilstaan. Dat doen we ook tijdens een afscheidsbijeenkomst waarin we met kwekers, kopers en andere betrokkenen, maar vooral ook met onze medewerkers samen stilstaan bij de sluiting’’, aldus het bedrijf.
Eelde had al geruime tijd te maken met teruglopende volumes en koopkracht. In de afgelopen paar jaar werden nieuwe commerciële diensten ingezet en diverse kosten reducerende maatregelen genomen om de hub Eelde financieel gezond te maken. Zo was het aantal veildagen in Eelde sinds begin 2025 teruggebracht van vier naar drie en de organisatie gereorganiseerd en geherstructureerd. Ondanks deze maatregelen bleek medio vorig jaar dat de financiële resultaten achterbleven bij de verwachtingen.
Duidelijkheid voor huurders
Er is een Investment Teaser beschikbaar als vooraankondiging van de verkoop van het veilingterrein/complex in Eelde. Het openbare verkoopproces hiervoor start binnenkort. Voor de huidige huurders verandert er vooralsnog niets: zij kunnen zoals eerder aangegeven tot en met 31 december 2027 de door hun gehuurde ruimte blijven gebruiken.




