Na de opening konden de aanwezigen op hun gemak rondkijken in de nieuwe atelierwinkel van Plaats de Wereld. (eigen foto)
Na de opening konden de aanwezigen op hun gemak rondkijken in de nieuwe atelierwinkel van Plaats de Wereld. (eigen foto)

Atelierwinkel Plaats de Wereld ondergaat metamorfose

Algemeen

VRIES - Educatief activiteitencentrum Plaats de Wereld in Vries heeft donderdagochtend feestelijk haar vernieuwde winkel, die een complete metamorfose heeft ondergaan, geopend. 

Na een speech door initiatiefneemster Yvonne Westerhof en ateliercoördinator Rudie Hoegen heeft vrijwilliger Senait Belay het lintje mogen doorknippen. ,,De opening is zeer goed bezocht. Het was druk, met veel nieuwe gezichten. Er werd enthousiast op de metamorfose van de winkel gereageerd en de nieuwe collectie met seventies-vibe sloeg aan, want er is veel verkocht. Kortom, een succesvolle ochtend!’’ Samen met de vrijwilligers is er geklust, geschilderd, geschoven en een nieuwe collectie ontwikkeld. 

Afgelopen jaar zijn de ruim honderd vrijwilligers aan de slag geweest met het thema ‘Erfgoed’. Op kunstzinnig en culinaire wijze via atelieractiviteiten, erfgoedmaaltijden, levensverhalen, community-art en diverse evenementen en ook de nieuwe collectie is gebaseerd op dit thema. ,,We hebben ons laten inspireren door wat we van onze voorouders waarderen en mee willen nemen naar toekomstige generaties’’, zegt Westerhof. De jaren ‘70 heeft warme herinneringen opgeroepen bij veel vrijwilligers en zo is het idee ontstaan om een collectie met seventies woonaccessoires te maken. De vrijwilligers zijn aan de slag gegaan met het maken van een duurzame collectie zoals krukjes van gerecycled hout, kussens van vintage stoffen en papier-maché vazen. ,,Onze nieuwe collectie komt prachtig uit in de nieuwe winkel. We zijn dan ook supertrots op het resultaat. Bovendien zijn de seventies actueler dan ooit in het interieur’’, aldus Hoegen. 

Ook voor dit jaar staan op creatief, cultureel en culinair gebied wekelijks activiteiten op het programma. ,,Het aanbod is weer inspirerend zoals men dat van ons gewend is.’’ Ambachtelijke workshops, interessante lezingen over duurzaam en zelfvoorzienend leven, verhalentheater, dorpsdiners, cursussen rond gezond plantaardig koken en nog veel meer. Meer informatie is te vinden op www.plaatsdewereld.nl.