Het bruidspaar Frieman wordt gefeliciteerd door burgemeester Marcel Thijsen.
Het bruidspaar Frieman wordt gefeliciteerd door burgemeester Marcel Thijsen. (Foto: Herman van Oost)

Henk en Gonny Frieman vieren briljanten huwelijk

Algemeen

TYNAARLO - Henk en Gonny Frieman waren afgelopen maandag 65 jaar getrouwd. Burgemeester Thijsen kwam het echtpaar feliciteren met hun briljanten huwelijk.

Henk Frieman is in 1936 geboren in Semarang in Indonesië. Gonny Van de Werken is op zuid in Rotterdam geboren in 1939. Henk en Gonny hebben elkaar leren kennen door de neef van Gon, Nico, die op visite ging en Henk meenam. Dat was in maart 1959. Een jaar later zijn ze getrouwd op 16 maart 1960.

Het echtpaar heeft twee zoons gekregen, Henk en Evert-Jan, en vier kleinkinderen (twee jongens en twee meisjes). Daarnaast hebben ze ook een pleegdochter, Kina, en twee pleeg-kleinkinderen. 

De eerste vijftien jaren van hun huwelijk woonden ze in Rotterdam-Hoogvliet. In augustus 1975 zijn ze naar het Noorden verhuisd en wonen sindsdien in Tynaarlo. Daar wonen ze nog altijd met veel plezier. 

De zomervakanties brachten ze vaak door in Frankrijk. Heerlijk met de caravan op pad. Eerst met en later zonder de kinderen hebben ze Frankrijk doorkruist. Hier hebben ze beide leuke herinneringen aan. 

Ook het samen met de kinderen vissen bij de zee (Maasvlakte), in rivieren, kanalen en in vijvers vonden ze geweldig. Tijdens hun huwelijk hebben ze bijna altijd hondjes gehad. De laatste jaren waren dat teckels.

Henk heeft tot zijn pensioen (1 januari 1994) bij de N.V. Nederlandse Gasunie gewerkt. Zijn hobby’s zijn vissen, klaverjassen, Dorpsbelangen en de plaatselijke politiek (Leefbaar Tynaarlo) als steunfractielid.

Gon houdt van tuinieren, lezen en puzzelen. Ook is ze al 47 jaar actief als vrijwilliger waarvan 40 jaar in het Kornoeljehof. Ze verzorgt al 30 jaar elke dinsdag de bingo voor de oudjes.

Dit jaar wonen ze al 50 jaar in het mooie dorp Tynaarlo. Ze wonen nog altijd zelfstandig, wel met enige hulp van buitenaf en hopen het zo nog enige tijd vol te houden.