
Jan en Lineke Kemkers uit Paterswolde 60 jaar getrouwd
AlgemeenPATERSWOLDE - Jan Kemkers en Lineke Kemkers-Dunnewind uit Paterswolde waren gisteren 60 jaar getrouwd. Burgemeester Marcel Thijsen van de gemeente Tynaarlo, kwam het diamanten echtpaar vanochtend feliciteren.
Jan Kemkers en Lineke Dunnewind komen allebei uit een ondernemersgezin. Bij Jan thuis hadden ze een verhuisbedrijf en bij Lineke een bakkerij. Hun allereerste ontmoeting - ze waren nog peuters - was in de zandbak naast de bakkerij. Daarna gingen ze samen naar de kleuterschool bij het dorpshuis en later naar de Centrumschool. Daar begon ook de verkering. Lineke kreeg haar eerste verjaardagscadeau van Jan: een flesje 4711 en een stukje zeep.
Na de lagere school bleef het contact, want Jan ging broodventen bij de bakkerij. Ook hebben ze op zondag kilometers gelopen bij de wandelclub Voorwaarts. De verkering werd serieus toen Jan in dienst ging. Jan en Lineke trouwden op 18 oktober 1962. Ze kregen twee kinderen: een dochter en een zoon. Inmiddels zijn ze de trotse grootouders van zes kleinkinderen. Ook hebben ze twee achterkleinkinderen. Vele jaren hebben ze een eigen bedrijf gehad. Jan reed op de verhuiswagen, Lineke deed de administratie.
Jan en Lineke Kemkers hebben leuke herinneringen aan hun vakanties. Dit begon op Ameland, en later reden ze met de caravan naar het buitenland. Oostenrijk was hun favoriete vakantieland. Ook hebben ze vele schaatsreizen gemaakt, zowel in binnen- als buitenland. De laatste jaren genieten ze samen van een vaste staanplaats op een camping in Drenthe.






