Sybolt en Euwe de Jong.
Sybolt en Euwe de Jong.

Concert DeJongDeJongPlus in Bonifatiuskerk Vries

Algemeen

VRIES - Het ensemble DeJongDeJongPlus speelt op zondag 5 februari in de Bonifatiuskerk in Vries.

De broers Euwe en Sybolt de Jong vormen sinds 2005 een orgel- en harmoniumduo. In de afgelopen jaren verscheen een nationaal en internationaal geprezen serie cd’s met arrangementen voor orgel vierhandig van cantatedelen van Johann Sebastian Bach. De serie is gevorderd tot acht titels. Onder de naam DeJongDeJongPlus trekken de broers sinds 2010 meer registers open. Door samenwerkingsverbanden aan te gaan met zangers, instrumentalisten, dichters en (trapeze)dansers presenteren zij het orgel/harmonium voor een breder publiek.

In Vries concerteert DeJongDeJongPlus in de volgende samenstelling: Euwe en Sybolt de Jong op twee kofferharmoniums (draagbare harmoniums), Lette Vos (sopraan), Rienk de Jong (countertenor), Gerben Bos (tenor) en Elbert de Jong (bariton). Het programma vol afwisseling brengt folksongs (Engelse, Schotse en Ierse volksliedjes waarin nostalgische en melancholieke gevoelens worden afgewisseld met uitingen van optimisme en geluk), ‘Koffers vol met Bach’ (cantatedelen van Bach door Sybolt de Jong gearrangeerd voor twee kofferharmoniums en een vierstemmig koor) en hymns (liederen over geloof, hoop en liefde).

Het concert van DeJongDeJongPlus in de Bonifatiuskerk begint op 5 februari om 15.00 uur. Kaarten zijn te reserveren via www.kerkconcertenvries.nl.