
Brandweer Zuidlaren wint wedstrijd in Leek
AlgemeenLEEK - De brandweerpost Zuidlaren heeft zaterdag de eerste plaats behaald tijdens de provinciale brandweerwedstrijden in Leek.
In de klasse ‘Brandbestrijding’ gingen tien teams uit Groningen, Overijssel en Drenthe met elkaar de strijd aan. De organiserende Brandweer Leek had een uitdagend scenario bedacht waarbij brand was ontstaan in het magazijn van een fietsenwinkel. Deze bleek doorgeslagen naar een bovenliggend appartement. Tijdens de inzet werden de brandweerlieden onder meer geconfronteerd met een agressieve herdershond en zijn eigenaar. Aan de teams was het de uitdaging dit incident zo snel en veilig mogelijk af te handelen.
Volgens de jury van het ABWC (Algemeen Brandweer Wedstrijd Comité) deed de post Zuidlaren dit als beste en mogen ze door naar de volgende ronde op zaterdag 11 mei in Woldendorp. De posten Uithuizen en Denekamp eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Ook zij gaan door naar de volgende ronde.







