
Benefietavond voor Oekraïne in de Groenenberg met Kees Huizinga
AlgemeenGLIMMEN – In Dorpshuis De Groenenberg aan Markeweg 17 in Glimmen is op woensdag 19 november vanaf 20.00 uur een benefietavond voor Oekraïne met medewerking van Kees Huizinga.
Kees Huizinga is een Nederlandse boer en vlogger die al meer dan twintig jaar in Oekraïne woont en werkt. Hij runt samen met zijn partner Emmeke Vierhout een agrarisch bedrijf in Kischenzi, een dorp op ongeveer twee uur rijden van Kyiv. Naast zijn werkzaamheden als boer deelt Huizinga regelmatig updates over het leven en werken in Oekraïne via vlogs en andere media.
Sinds het uitbreken van de oorlog in Oekraïne heeft Huizinga te maken met diverse uitdagingen. Zo heeft hij personeel moeten afstaan aan het Oekraïense leger en kampt hij met schade aan infrastructuur door Russische aanvallen. Desondanks blijft hij actief in de landbouw en ondersteunt hij het leger via zijn stichting De Leeuw Kyiv, die hulpgoederen inzamelt voor de bevolking en het leger van Oekraïne.
Huizinga deelt zijn ervaringen en inzichten regelmatig via vlogs op YouTube. In zijn video’s bespreekt hij onder andere de impact van de oorlog op het dagelijks leven, de landbouw en de gemeenschap waarin hij leeft.
Meer informatie over de stichting van Huizinga en hoe men kan bijdragen, is te vinden op de website van De Leeuw Kyiv (www.deleeuwkyiv.nl/).
De toegang voor deze avond bedraagt 15 euro. Het volledige bedrag gaat naar de stichting de Leeuw Kyiv. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via www.geboektinharen.com.
Mensen die 19 november niet kunnen komen maar wel willen doneren, kunnen dat doen op bankrekeningnummer NL12 INGB 0674678842, t.n.v. stichting de Leeuw Kyiv, o.v.v. Benefietactie Oekraïne Glimmen.







